S04E33 [183] Killer Workout. Zabijanie agrafką w klubie fitness

David A. Prior to reżyser znany przede wszystkim z kultowego „Deadly Prey” – jednego z największych skarbów niskobudżetowego kina akcji lat 80., wyjątkowego dzieła z dolnych półek wypożyczalń kaset VHS, esencji hasła „tak złe, że aż dobre”. Rok 1987 był dla niego jednak podwójnie udany – sprawdził się wówczas także jako sprawny twórca slasherów za sprawą zapomnianego „Killer Workout” (znanego również jako „Aerobicide”).

Podobieństw pomiędzy tymi dwoma tytułami jest więcej, to w „Killer Workout” po raz pierwszy można było zobaczyć starcie pomiędzy Tedem Priorem a Fritzen Matthewsem, czyli głównym bohaterem i antagonistą „Deadly Prey”, to także tutaj styl reżysera nabierał ostrości, za którą pokochały go setki tysięcy fanów i fanek na całym świecie.

W kolejnym odcinku podcastu Nightslime rozmawiamy o tym na pozór sztampowym, a jednocześnie wyjątkowym slasherze, stanowiącym niejako kompletne podsumowanie lat 80. – od niedorzecznych morderstw przy użyciu gigantycznej agrafki po sceny aerobiku wyciągnięte wprost z kaset sygnowanych przez Cindy Crawford i Suzanne Somers. Będzie o klubach fitness, o nieoficjalnym remake’u (żeby nie napisać „plagiacie”) – „Death Spa” i o tym, że jeśli macie ten film na kasecie VHS, to możecie na niej sporo zarobić.


Patronami dzisiejszego odcinka są:
Paweł Jaksik, Jakub Kraszewski, Krzysztof Sieja, Kacper Ziemianin, Marcin Kalinowski