S04E27 [177] Batman. Trzech Jokerów

Jeden Joker to wystarczający problem dla Batmana, ale Geoff Johns napisał historię, w której pomnożył zagrożenie przez trzy i chociaż zdradzenie tak zaskakującego zwrotu akcji już w tytule może wydawać się psującym zabawę spoilerem, „Trzech Jokerów” to jeden z najbardziej oryginalnych i nieprzewidywalnych komiksów z Mrocznym Rycerzem w roli głównej, jakie w ostatnich latach ukazały się.


Batman to rekordzista naszego podcastu, rozmawialiśmy już o „Powrocie Mrocznego Rycerza”, o trzydziestoleciu filmu Tima Burtona, o „Ostatnim rycerzu na Ziemi”, „Sekcie”, „Klątwie Białego Rycerze”, a nawet o… penisie Batmana. Nigdy jednak nie musimy się powtarzać – kolejne publikowane w Polsce historie ukazują nowe, oryginalne perspektywy na tę postać i nie inaczej jest w przypadku „Trzech Jokerów”, o których rozmawiamy w sto siedemdziesiątym siódmym odcinku Nightslime.

Wspominamy również o nawiązaniach do klasycznych „Death in the Family” i „Killing Joke”; o nigdy niekończących się konfliktach dotyczących tego, co jest kanonem, a co do niego nie powinno być zaliczane; o Jokerze jako idei przypominającym Arthur Fleck z filmu Todda Phillipsa i o naszych ulubionych wersjach Jokerów.

Patronami dzisiejszego odcinka są:
Paweł Jaksik, Jakub Kraszewski, Krzysztof Sieja, Kacper Ziemianin, Wiedźma z lubelskiego lasu, Marcin Kalinowski

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego